1 czerwca każdy chce być dzieckiem. Tak było też w Zespole Szkół Turystyczno – Gastronomicznych, gdzie z okazji Dnia Dziecka zespół nauczycieli wychowania fizycznego wraz z pozostałą kadrą nauczycielską zorganizował Dzień Sportu. Z tej okazji nasi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w licznych konkurencjach sprawnościowych.

Na orliku pod czujnym okiem p. Alana Grabka odbył się turniej o Puchar Dyrektora ZST-G w piłkę nożną chłopców. W tym samym czasie na sali gimnastycznej p. Waldemar Osica organizował turniej o Puchar Dyrektora ZST-G w siatkówkę dziewcząt. W międzyczasie odbywały się konkursy takie jak: mistrz zagrywki, mistrz żonglerki, przeciąganie liny, mistrz „planka”. O odpowiednią podaż kalorii dbali uczniowie klasy 3 BS, którzy przyrządzali kiełbaski, piersi z kurczaka i grillowany chleb dla naszych najwspanialszych uczniów i sportowców. Przy tym wszystkim dopisała nam pogoda, co pozwoliło poprzebywać wspólnie trochę w plenerze i znowu choć na chwilę poczuć się dzieckiem.