Projekt „Dobra praktyka kluczem do kariery zawodowej”

Włochy

Trzecia grupa uczestników projektu „Dobra praktyka kluczem do kariery zawodowej” wyjechała na praktyki zawodowe do Włoch pod koniec września 2021 roku. Uczniowie oraz opiekunowie zostali zakwaterowani w hotelu w nadmorskiej miejscowości Rimini.

Stażyści odbywali praktyki w restauracjach, cukierniach oraz hotelach zgodnie z kierunkiem kształcenia przez 5 dni w tygodniu, a w dni wolne od praktyk zwiedzali najpiękniejsze zakątki Włoch – odbyli wycieczkę do niezwykłego miasta na wodzie, czyli Wenecji, zabytkowej Bolonii oraz najstarszej republiki na świecie – San Marino.

Włoskie przedsiębiorstwa, w których uczniowie ZST-G zdobywali doświadczenia zawodowe to: hotele Della Vista, Hotel Sovrana, Hotel Jolie oraz cukiernie Pasticceria Caffetteria Gelateria Jolly i I Fattori.