Bibliotekarki proponują, zachęcają, radzą…

Drodzy Uczniowie, w codziennej naszej pracy służyłyśmy Wam zawsze radą i pomocą w wyborach czytelniczych. Korzystaliście z lektur, słowników, literatury związanej z poszczególnymi kierunkami kształcenia zawodowego, z literatury pięknej. W soboty i w niedziele z biblioteki korzystali słuchacze CKZiU. Naszymi czytelnikami są Państwo Nauczyciele obydwu szkół.

Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy nasi czytelnicy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dlatego i teraz, aby ułatwić Waszą pracę, dopomóc w przygotowaniach do lekcji i egzaminów prześledziłyśmy edukacyjne oferty internetowe, radiowe i innych instytucji. Pragniemy zachęcić do skorzystania z takich adresów: wolnelektury.pl, otwartezasoby.pl>wolne-lektury-szkolna-biblioteka-cyfrowa – są tam dostępne lektury w formie elektronicznej i materiały z nimi związane, lekcje.info.pl, legalnakultura.pl –jest tam między innymi strefa edukacji, strefa dla nauczycieli, książki i filmy, edukacja.ipn.gov.pl-znajdziecie tam wszystkie lekcje przygotowane przez IPN i liczne materiały do nauki historii. Ponadto bardzo zachęcamy do korzystania ze stron teatrów. Teatry oferują liczne spektakle, które można obejrzeć w domu, w tym adaptacje lektur.

Warto też przejrzeć programy radiowe i telewizyjne – posiadają bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Szczególnie wyróżnia się pod tym względem program IV Polskiego Radia. Radiowa „ czwórka” przygotowała liczne programy dla maturzystów – powtórki materiału z różnych przedmiotów, słuchowiska edukacyjne, naukę języków obcych.
W obecnym trudnym czasie z pewnością brakuje Wam wycieczek, wyjazdów – w zamian proponujemy zwiedzanie wirtualne. Liczne muzea przygotowały bogatą ofertę. Możecie np. obejrzeć wystawę medali utytułowanych polskich sportowców, którą udostępnia Muzeum Sportu i Turystyki.
Wszystkich Państwa odwiedzających naszą stronę internetową i facebook zachęcamy do skorzystania z powyższych propozycji. Życzymy zdrowia i wytrwałości w nauce.

Jadwiga Sabak i Anna Szostak

Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE