Stowarzyszenie Odra Niemen

W dniach 24-30 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień.

Jest to akcja zainicjowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Mająca na celu zwiększenie wiedzy na temat korzyści wynikających ze szczepień oraz ryzyka związanego ze spadkiem osób zaszczepionych. Inicjatywa ta jest realizowana i wspierana na poziomie krajowym i lokalnym przez państwa oraz organizacje międzynarodowe i pozarządowe, a także podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia.
W związku z pandemia COVID-19 zauważalny jest spadek wskaźników szczepień dzieci w wielu krajach, a w przypadku Ukrainy dostęp do szczepień jest utrudniony przez trwająca wojnę. Stad ważne jest podnoszenie świadomości na temat znaczenia szczepień ochronnych. Poprawa sytuacji i przywrócenie bezpiecznego stanu w całej Europie stanowią wyzwania, które sprawiają, ze znaczenie powszechnego dostępu do szczepionek jest większe niż kiedykolwiek.

 

Де можна знайти інформацію щодо профілактичних щеплень українською мовою? – Szczepienia.Info (pzh.gov.pl)

Скажи «так» щепленням (szczepieniaua.pl)

Профілактика інфекційних захворювань – інформаційні матеріали Головної санітарної інспекції (GIS) – Сайт для громадян України – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Zapraszamy

AktualnościKontakt
Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE