Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w ramach Dni Języków Obcych w ZSTG

W dniach 25-29 listopada 2019 r. odbyły się Dni Języków Obcych w naszej szkole, a w ramach tego wydarzenia już po raz trzeci uczestniczyliśmy w zorganizowanym przez p. J .Lipińską, p. J. Wyderską, p. K. Czmocha, Międzyklasowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Celem konkursu jest integracja społeczności szkolnej oraz propagowanie nauki języków, gdyż zgodnie z maksymą Franka Smith’a „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze”. 15 klas z ZSTG wykonywało utwory w uprzednio wylosowanym języku: angielskim, niemieckim, rosyjskim. Jury oceniało wymowę, zaangażowanie klasy oraz tzw. efekty specjalne, a było ich naprawdę dużo… .

Zwycięstwo w kategorii język angielski przypadło klasie 1t_h oraz 2 th, zaś w kategorii inny język obcy najlepszymi okazały się klasy 4 tk oraz 1 t_t. Nagrody pieniężne ufundowała Rada Rodziców ZSTG, za co ogromnie dziękujemy! Dziękujemy również panu Cezaremu Szydlikowi za poświęcony czas na montaż filmików z występów poprzednich edycji konkursu!

 

 

Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE