Zespół Szkół Turystyczno Gastronomicznych

 
 
Dnia 20.09.2021 odbyły się w naszej szkole warsztaty prozdrowotne „Słodko bez cukru”. Organizatorem warsztatów była Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej a prowadziły- Pani Agnieszka Wiśniewska i Pani Katarzyna Odlanicka- Poczobut z Fundacji „Szczęśliwi bez cukru”. Brała w nich udział młodzież z klasy 3 Technikum Technologii Żywności. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych i zdrowym stylem życia. Na warsztatach uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można zastąpić cukier w różnych produktach, jak przygotować deser czy przekąskę używając zdrowych produktów i zamienników cukru. Nasza młodzież dowiedziała się, jakie choroby wywołuje cukier, w jakich produktach jest on ukrywany, jak czytać piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, ile cukru zawierają najczęściej jadane przez dzieci i młodzież posiłki i jak można go zastąpić. Młodzież wykonała z Panią Agnieszką i Panią Katarzyną słodkie desery z kaszy jaglanej i kokosa oraz z daktyli. Było słodko i bez cukru. 😊. Dziękujemy Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Mińskiej i Fundacji „Szczęśliwi bez cukru” za interesujące zajęcia.

Zapraszamy

AktualnościKontakt
Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE