Erasmus Plus Irlandia 2019

Uczniowie odbyli praktykę zgodnie z kierunkiem kształcenia w miejscowości Youghal w Irlandii. Stażyści zostali zakwaterowani w domach tzw. host families, czyli rodzin goszczących, które przyjmują uczniów na staż zagraniczny oferując nocleg i wyżywienie. Dzięki zakwaterowaniu u rodzin irlandzkich uczniowie ZSTG mogli podnieść kwalifikacje językowe poprzez codzienne używanie języka angielskiego oraz poznać kulturę i codzienne zwyczaje Irlandczyków „od kuchni”.

Praktyka zawodowa dla uczniów pracujących w hotelach, restauracjach i kawiarniach odbywała się przez 5 dni w tygodniu od wtorku do soboty, natomiast uczennice Architektury Krajobrazu zdobywały doświadczenie zawodowe od poniedziałku do piątku. W dni wolne stażyści podziwiali piękne miejsca i widoki – w ramach wycieczek kulturowo-krajoznawczych zwiedzono malownicze miasto Lismore, nadmorską miejscowość Ardmore oraz Cork, czyli drugie co do wielkości miasto w Irlandii. Uczniowie wraz z opiekunami mogli również aktywnie odpocząć w Knockmealdown (pasmo górskie), gdzie znajduje się wiele dużo szlaków o różnym stopniu trudności, czy w Górach Comeragh, w których znajduje się wiele ciekawych miejsc, m.in. słynny wodospad Mahon Falls.

Opiekunowie: Justyna Wyderska, Agnieszka Radomska

 

 

WordPress Gallery Plugin
Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE