Zespół Szkół Turystyczno Gastronomicznych

w Mińsku Mazowieckim
ul. Budowlana 4
tel. 25 759-26-51
fax.25 759-25-98

Szkolne Koło Caritas

 

Działania Szkolnego Koła Caritas w roku 2020/2021

Od marca 2020 Szkolne Koło Cartitas nie ma już możliwości podejmowania jakichkolwiek działań.

W obecnym roku szkolnym, dokładnie w połowie września odbyła się jedna zbiórka żywności w ramach akcji ,, Tak pomagam”. Zebrane produkty przeznaczone były dla podopiecznych Caritas przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim.

Podczas nauczania zdalnego nie są podejmowane akcje Caritas. Wszelkie spotkania dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas w siedzibie  diecezji są odwołane. Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Caritas diecezji warszawsko-praskiej praca SKC będzie wznowiona z chwilą powrotu uczniów do szkół.

 

———————————————————————————————————————————————

Działania Szkolnego Koła Caritas w roku 2019/2020

ogólnopolska Akcja Caritas na Boże Narodzenie,

kiermasz świąteczny,

pomoc Polakom na Ukrainie,

pomoc bezdomnym z Mińska Mazowieckiego, którzy odwiedzają dom na ulicy Granicznej.

———————————————————————————————————————————————

Pracowity marzec dla Szkolnego Koła Caritas

W marcu br. Szkolne Koło Caritas ZSA przeprowadziło w związku ze Świętami Wielkanocnymi trzy zbiórki żywności. Ogólnopolska akcja Caritas ,, Tak pomagam’’ w dniach 9 i 10 marca 2018 r. bardzo zainteresowała naszą młodzież. Ośmioro wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas prowadziło ww. zbiórkę, w wyznaczonym dla naszej szkoły sklepie. Zebrano przez dwa dni 9 kartonów artykułów spożywczych, które przeznaczone będą dla wszystkich potrzebujących z Mińska Mazowieckiego i okolic. W dniach 16 i 17 marca 2018 r. odbyła się kolejna zbiórka do Banku Żywności. Ponownie nasi wolontariusze nie żałowali swojego wolnego czasu i w innym sklepie zorganizowali drugą akcję. Tak jak wcześniej zebrano dużo produktów, które jeden z naszych członków koła osobiście zawoził dwa razy do magazynu Caritas przy parafii Narodzenia NMP w Mińsku Maz.

  Ostatnia, trzecia akcja to pomoc Polakom z parafii św. Wawrzyńca w Żółkwi na Ukrainie. Podobna pomoc była już organizowana na Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie i pracownicy naszej ZSA zgromadzili produkty żywnościowe, które zostały dostarczone przez naszych wolontariuszy do miejsca zbiórki czyli do Zespołu Szkół Ekonomicznych, a stamtąd zawiezione dn. 18 marca 2018 r. przez P. Wicestarostę K. Płochockiego na Ukrainę.

  1. Górska

                                    

                     WIZYTA WICEDYREKTORA CARITAS

   Dnia 13 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole Wicedyrektora Caritas księdza Rafała Paździocha. Spotkanie odbyło się w sali 63, na które przybyli  członkowie SKC. Ksiądz opowiedział uczniom o działalności diecezjalnego Caritas, o placówkach na terenie Mińska Mazowieckiego i  zadaniach jakie są obecnie realizowane. Zaproponował też naszemu kołu nowe akcje związane z dniem chorego i jałmużną wielkopostną. Na zakończenie miłego spotkania Wicedyrektor ks. R. Paździoch wręczył wszystkim obecnym uczniom legitymacje członkowskie. Jako podziękowanie nasz gość otrzymał drobny upominek w postaci świątecznego piernika  z logo ZSA.

  1. Górska

————————————————————————————————————————————————-

Podsumowanie akcji ,,Światło Miłosierdzia”

    Szkolne Koło Caritas zorganizowało kiermasz świąteczny. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli tam nabyć świece Caritas, pierniczki oraz ozdoby choinkowe. Łączny dochód ze sprzedaży razem z datkami od darczyńców wyniósł 240 zł. W całości został przekazany polskiemu księdzu z Charkowa, który przebywał z wizytą w parafii Narodzenia NMP. Za otrzymaną kwotę, którą osobiście wręczyliśmy z naszymi uczniami będą zakupione słodycze dla polskich dzieci na Ukrainie.

                                                                                     Opiekun SKC M.G.

———————————————————————————————————————————————

AKCJA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS  – ,, ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA”

    Dnia 5 grudnia 2017 r. SKC rozpoczęło kolejną akcję, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z parafii Narodzenia NMP. Za uzyskane środki, wspólnie z Caritasem parafialnym,  kupimy słodycze i inne artykuły spożywcze. W naszej szkole zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, na którym można kupić ozdoby choinkowe, pierniczki i świece Caritas na stół wigilijny. Zachęcam wszystkich do wsparcia naszego dzieła słowami Mikołaja Gogola; ,, Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”

  1. Górska

          PODSUMOWANIE AKCJI – POMOC POLAKOM Z ŻÓŁKWI NA UKRAINIE

    Od 10 do 30 listopada 2017 r. Szkolne Koło Caritas ZSA przeprowadzało zbiórkę ubrań, artykułów spożywczych oraz pieniędzy wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Zebraliśmy dużą ilość odzieży i  479 zł. Za kwotę 473 zł kupiliśmy w jednym z mińskich marketów słodycze, konserwy mięsne, kawę i kakao. Wszystko przewieźliśmy do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, w którym jest główny punkt zbiórki ww. akcji.  Ze zgromadzonych produktów będą zrobione paczki i dowiezione w dniach 9-10 grudnia 2017 r. do polskiej parafii św. Wawrzyńca w Żółkwi na Ukrainie.

  Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do zorganizowania pomocy naszym rodakom –  członkowie SKC wraz z opiekunem serdecznie dziękują.

  1.  Górska

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

      Marzenia stały się faktem… Pierwsze w historii ZSA Szkolne Koło Caritas zapoczątkowało swoją działalność.

Po udanym i  licznym naborze dn. 19.X.2017 r. członkowie koła przystąpili do pracy. Wstępną inicjatywą jest zorganizowanie świątecznej pomocy Polakom z Żółkwi na Ukrainie. Akcję zapoczątkowaliśmy dnia 10.XI. 2017 r. spotkaniem organizacyjnym z P. Wicestarostą K. Płochockim i P. Dyrektor M. Podstawką. Pan Wicestarosta opowiedział nam o ciężkich warunkach życia panujących na Ukrainie i o osobach, które na naszą pomoc bardzo czekają. Dlatego też liczymy na udział w tej akcji nie tylko członków Szkolnego Koła Caritas, ale również wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Zbiórka odzieży, artykułów spożywczych i środków czystości prowadzona jest w sali 63 naszej szkoły i potrwa do 30 listopada 2017 r.

W imieniu Caritas i Polaków oczekujących na wsparcie za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękuję.

  1. Górska – opiekun SKC

Zapraszamy

AktualnościKontakt
Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE