Zespół Szkół Turystyczno Gastronomicznych

w Mińsku Mazowieckim
ul. Budowlana 4
tel. 25 759-26-51
fax.25 759-25-98

Projekt „Mobilność kluczem do kariery”

 

W projekcie „Mobilność kluczem do kariery” współfinansowanym w ramach programu Erasmus + wzięło udział 60 uczniów klas drugich i trzecich Technikum Architektury Krajobrazu, Hotelarstwa, Technologii Żywności, Usług Kelnerskich oraz Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Turystyczno-Gastronomicznych. Uczniowie ZSTG wyjechali z opiekunami na trzytygodniowe praktyki zagraniczne do czterech krajów Unii Europejskiej: Portugalii (Barcelos – 2 grupy), Irlandii (Youghal – 1 grupa) oraz Włoch (Rimini – 1 grupa). Uczniowie odbyli praktykę w zawodach zgodnie z kierunkiem kształcenia w hotelach, restauracjach, kawiarniach, cukierniach oraz przedsiębiorstwach, w których znajdują się obiekty architektury krajobrazu.

Uczestnicy projektu zostali przygotowani do wyjazdu pod względem językowym, psychologicznym oraz kulturowym. Praktykanci otrzymali również kieszonkowe na drobne potrzeby oraz bluzy i plecaki w jednolitych kolorach, które wyróżniały ich podczas wspólnych wyjść i wycieczek kulturowych. Cały okres praktyk przebiegał bez problemów, a pracownicy oraz opiekunowie instytucji goszczących i pośredniczących byli niezwykle pomocni i bardzo ciepło przyjęli naszych uczniów oraz opiekunów za granicą.

Zrealizowano następujące zadania:
– odbycie praktyki zawodowej oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych
– podniesienie umiejętności językowych ze szczególnym naciskiem na słownictwo zawodowe
– poznanie kultury i zwyczajów poszczególnych krajów
– nawiązanie międzynarodowych kontaktów
– rozwinięcie kompetencji społecznych
– wprowadzenie uczniów na europejski rynek pracy

 

 

 

 

 

 

 

——————————————————————————-

REGULAMIN REKRUTACJI

Zapraszamy

AktualnościKontakt
Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE