Zespół Szkół Turystyczno Gastronomicznych

w Mińsku Mazowieckim
ul. Budowlana 4
tel. 25 759-26-51
fax.25 759-25-98

Projekt „W podróży po nowe doświadczenia”

Realizacja projektu pt. “W podróży po nowe doświadczenia” w ramach programu Erasmus + to kolejny sukces naszej szkoły, dający uczniom ZST-G wachlarz możliwości, który umożliwia rozwój osobisty i zawodowy.

Zorganizowaliśmy dwa wyjazdy na praktyki zawodowe do pięknej Portugalii i nowoczesnej Szwecji w maju i czerwcu 2022 roku. Oczywiście przygotowania rozpoczęły się już wcześniej – uczestnicy projektu zostali przygotowani do wyjazdu pod kątem językowym, pedagogicznym, kulturowym oraz psychologicznym. Podczas zajęć językowych uczniowie szlifowali znajomość języka angielskiego. Zajęcia kulturowe pozwoliły poznać kulturę, obyczaje oraz warunki życia w kraju partnera przyjmującego, ze szczególnym uwzględnieniem współczesności i zwyczajów kulturowych.

Spotkania z psychologiem szkolnym miały na celu ułatwić trzytygodniową rozłąkę oraz odnalezienie się w nowym środowisku.

Za granicą uczniowie odbywali praktykę zawodową zgodnie z kierunkiem kształcenia w hotelach, restauracjach, kawiarniach, cukierniach oraz przedsiębiorstwach, w których znajdują się obiekty architektury krajobrazu. Na spotkaniach ewaluacyjnych po powrocie zgodnie przyznali, że praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus + to niezapomniana przygoda, podczas której zebrali bagaż pełen niezwykłych doświadczeń.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami przygotowanymi przez uczestników projektu oraz obejrzenia galerii zdjęć 🙂

Zapraszamy

AktualnościKontakt
Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE