Zespół Szkół Turystyczno Gastronomicznych

w Mińsku Mazowieckim
ul. Budowlana 4
tel. 25 759-26-51
fax.25 759-25-98

Praktyki zagraniczne

Praktyki zagraniczne

Od kilku lat Zespół Szkół Agrotechnicznych daje możliwość praktycznej nauki zawodu poza granicami Polski. Obecnie nawiązane kontakty pozwalają na realizację praktyk na kierunku: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kelner.

Praktyki zagraniczne są wynagradzane, dzięki czemu uczniowie mogą dodatkowo zarobić pieniądze na własne potrzeby. Nasi uczniowie wyjeżdżają do hoteli na Rodos, Cypr oraz do Austrii. Kilkutygodniowy pobyt nad Morzem Egejskim, Śródziemnym oraz w pobliżu ZellamSee  pozwala na zdobycie wielu nowych doświadczeń, poszerzenie umiejętności językowych oraz nawiązanie wielu nowych kontaktów, a czasem nawet przyjaźni.

W ostatnich latach umożliwiliśmy naszym uczniom wyjazdy m.in. do następujących obiektów:

– Cypr: 
Cavo Maris Beach Hotel w Protaras   http://youtu.be/nZHYXs7E0zs
Asterias Beach Hotel ****

– Austria:
Hotel Post w Fusch  http://youtu.be/fDwn0nxiXs4

– Kos  
Hotele grupy Blue Lagoon *****

Obecnie planujemy rozszerzenie kierunków praktyk zagranicznych o nowe miejsca.

Pracodawca przyjmujący uczniów na praktyki zawodowe zapewnia im kieszonkowe w kwocie regulowanej rokrocznie, wyżywienie i zakwaterowanie na terenie hotelu lub w pobliżu. Oprócz tego wszystkie hotele pokrywają koszt podróży lotniczej w obie strony. W niektórych wypadkach jest to bilet lotniczy kupiony przez hotel przed wylotem, w innych zwrot kosztów podróży. Ubiegający się muszą władać językiem angielskim i/lub niemieckim przynajmniej w stopniu średnio – zaawansowanym.

Zapraszamy do galerii. Jest wiele zdjęć z praktyk tegorocznych oraz z lat poprzednich.

Zapraszamy

AktualnościKontakt
Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE