W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”, uczniowie wraz z wychowawcami klas 1TAK, 1TKC, 1TOW w dniach od 24 do 26 kwietnia zwiedzili Toruń. W podróży towarzyszyła nam bardzo sympatyczna Pani Pilot, która już w autokarze opowiedziała nam o Toruniu. Poznaliśmy liczne legendy związane z tym miastem, a także dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa miasta. Po przyjeździe odbyliśmy spacer z przewodnikiem Torunia po Staromiejskiej dzielnicy z zespołem zabytków Starego Miasta. Zrobiliśmy sobie obowiązkową fotografię przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się nad Wisłę gdzie z perspektywy statku białej floty mogliśmy podziwiać Starówkę. Na koniec dnia udaliśmy się do „ Żywego Muzeum Piernika”  gdzie to pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznaliśmy rytuały związane z wypiekiem piernika. Każdy własnoręcznie mógł przygotować ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.

Następny dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Pamięci Narodowej, miejsca upamiętniającego Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów podczas II wojny światowej.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie domu w którym urodził się i wychowywał Mikołaj Kopernik. W tym muzeum dostosowanym do współczesnego turysty mogliśmy zobaczyć mieszczańsko- kupieckie wnętrza charakterystyczne dla architektury XV wieku. Nowoczesne, multimedialne i interaktywne ekspozycje, projekcje wizualne, zgromadzone przedmioty, pamiątki  przybliżyły  nam sylwetkę wielkiego uczonego. Końcowym punktem wycieczki było zwiedzanie zabytków Nowego Miasta, które wraz ze Starym Miastem wpisane są na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zadowoleni, pełni wrażeń i z obowiązkowym zakupem przepysznych toruńskich pierniczków wróciliśmy do domu.

Zapraszamy

AktualnościKontakt
Facebook
Call Now ButtonYOUTUBE